کد خبر : 244       بازدید : 1222 تاریخ : 1395/04/01   10


در شصت و دومین جلسه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان: :

گودرزی: باور دینی جوانان می تواند در حل آسیب های اجتماعی راهگشا باشد
وزیر ورزش و جوانان با اشاره به انجام یک طرح پژوهشی در خصوص آسیب های اجتماعی گفت: نتایج این طرح حاکی از دین باوری 90 درصدی جوانان است که این می تواند کمک بزرگی در حل آسیب های اجتماعی باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر؛محمود گودرزی در حاشیه شصت و دومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان که صبح امروز با حضور اعضای این ستاد برگزار شد عنوان کرد: در این نشست مطابق روال گذشته در خصوص ارائه گزارش های استانی، استاندار گلستان به ارائه گزارش وضعیت حوزه جوانان استان خود پرداخت و خوشبختانه مطابق آمار اعلام شده میزان بیکاری این استان طی 2 سال گذشته کاهش داشته است.

وی افزود: طرح های خوبی توسط استاندار گلستان برای کاهش سطح بیکاری مطرح شد که می تواند به عنوان الگویی برای استان های مشابه استفاده شود.

دکتر گودرزی همچنین از ارائه طرح ملی سیمای جوانان در سطح دانشگاه های کشور خبر داد و گفت: این طرح در جلسه ستاد مطرح شد و موضوع اصلی آن ترسیم سیمای زندگی دانشجویان و آسیب های پیش روی آنها بود که راهکارهایی نیز در این زمینه ارائه شد.

وزیر ورزش و جوانان افزود: از مصوبات این جلسه ارائه راهکارهای پیشنهادی این طرح به استانداران و دانشگاه ها بود تا هر چه سریعتراقدامات عملیاتی در این زمینه صورت پذیرفته و گزارش آن جهت ارائه در شورای اجتماعی کشور و همچنین ارائه به مقام معظم رهبری تنظیم و آماده شود.

وی نتایج این تحقیق را چندان ناامید کننده ندانست و گفت: با این حال این آمار آسیب ها در جامعه دینی ما اراقام بالایی است و باید در جهت کاهش آن اقدامات موثر انجام داد.

دکتر گودرزی همچنین از باور دینی بالای جوانان خبر داد و افزود: یک یافته خوب این پژوهش نشان داد که خوشبختانه باورهای دینی و مذهبی در بین جوانان بالاست و می تواند کمک بزرگی در حل معضلات و آسیب های اجتماعی باشد .

وی در زمینه برنامه اوقات فراغت وزارت ورزش و جوانان در آغاز فصل تعطیلات عنوان کرد: مقرر شده دستگاه ها تا 15 تیر برنامه های خود را در حوزه اوقات فراغت ارائه دهند و همچنین خود وزارت برنامه هایی در این زمینه پیش بینی کرده و به ادارات کل استانی ابلاغ شده است.

وزیر ورزش و جوانان افزود: معاونت فرهنگی وزارت در زمینه اوقات فراغت از طریق ورزش برنامه هایی دارد و مقرر شده است تا بر مدارس ورزشی که در این فصل بسیار فعال هستند نظارت شود تا مراکزی که فعالیت های مفیدی دارند تقویت و مراکزی که نیاز به انجام تغییرات دارند راهنمایی شوند.

دکتر گودرزی همچنین از افزایش میزان ورزش مردمی خبر داد و گفت: ما به دنبال افزایش کمی و کیفی اوقات فراغت هستیم و خوشبختانه توانستیم میزان افرادی که ورزش می کنند را از ده و نیم درصد به 21 درصد برسانیم و امیدواریم این رقم در این فصل با حضور جوانان و نوجوانان افزایش داشته باشد.

 


نظـــرات شمـــا