کد خبر : 1794       بازدید : 1108 تاریخ : 1395/06/01   10


بهروزیانفرد در جمع خبرنگاران گفت: :

پیشرفت ورزش استان مستلزم حمایت صنایع نفت و گاز
در هفته دولت امسال 7 طرح ورزشی با اعتباری بالغ بر60 میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

به
 گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر؛مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر به مناسبت هفته دولت نشست صمیمانه ای را با اصحاب رسانه برگزارکرد.

 احمد بهروزیان فرد در این نشست در بخش ورزش به آمار ورزشکاران سازمان یافته استان اشاره کرد و افزود: بیش از 57 هزار ورزشکار در سطح استان سازماندهی شده اند ؛ همچنین43 هیئت ورزشی در سطح استان و 383 هیئت در سطح شهرستان فعالیت دارند.

 احمد بهروزیان فرد اضافه کرد:53 تیم در لیگ های کشوری حضور دارند که از این تعداد38 تیم در رده مردان و 15 تیم در رده زنان تشکیل می دهند.

 بهروزیان فرد خاطر نشان کرد بیش از63 مجوز فعالیت باشگاه ها خصوصی در سطح استان صادر شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان به اقدامات صورت گرفته در سال گذشته پرداخت و اظهارداشت: سمینارمدیران پایگاه های قهرمانی با حضور معاون وزیر ورزش  و جوانان، همچنین میزبانی مسابقات آمادگی جسمانی بانوان و فوتسال مردان و نخستین المپیاد ورزشی بانوان در 11 رشته ورزشی انجام شد.

وی یاد آور شد امسال در بحث پایگاه قهرمانی 13 رشته شاخص استان بصورت علمی کارشناسی شده است و هم اکنون ورزشکاران مستعد در آن فعالیت می کنند.

بهروزیانفرد از حمایت های دکتر سالاری در انجام تکمیل پروژه ها عمرانی و تکمیل ورزشگاه 15 هزار نفری بعد از چندین سال توقف پروژه تشکر کرد و عنوان کرد که انتظار میرود در دهه فجر امسال افتتاح گردد.

بهروزیان فرد بیان داشت: طرح امید اجتماعی در 6 رشته ورزشی ، همچنین جشنواره نشاط و سلامت با ا ستقبال مردم استان در سال گذشته برگزارشد.وی در خصوص حمایت از قهرمانا ورزشی استان نیز گفت: تمامی قهرمانی که می بایست در اردوی ملی شرکت کنند با هزینه اداره کل در تمرینات حضور دارندو بحث اشتغال این ورزشکاران در دستور کار است.

 مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر به توفقات ورزش استان اشاره کرد و افزود: در سال گذشته ورزشکاران استان 78 مدال جهانی ، آسیایی و بین المللی کسب کردند.

بهرویان فردخواستار حمایت صنایع نفت و گاز از ورزش استان شد و افزود با توجه به موفقیت های ورزشکاران استان مسئولین استان از هیئت ورزشی استان حمایت کنند.

مدیر کل ورزش وجوانان استان بوشهر گفت: تیم های شاهین و ایرانجوان از تیم های ریشه دار کشور هستند

وضعیت ایرانجوان نباید اینگونه باشد و از مدیران ایرانجوان خواهش می کنم اختلاف داخلی را حل کنند تا زمینه کمک به این تیم فراهم شود.

وی اضافه کرد:حضور پرشور و پرتعداد هواداران تیم شاهین در مسابقات لیگ دسته دو لذت بخش است و از احیای شاهین خوشحال هستیم.

و انتظار حمایت  صنایع نفت وگاز موجود در استان از ورزش و بکار گیری از این صنایع در  اختیار ورزش استان.

وی با بیان اینکه امسال 4 ورزشکاران استان در المپیک و پارالمپیک ریو حضور دارند افزود: لیلا رجبی بانوی باغیرت بوشهری همین که سهمیه المپیک را کسب کرد کار بزرگی بود و موفقیت های وی برای ورزش استان کم نظیر است امسا نیز در پارالمپیک ریو 10 شهریورماه 2 ورزشکار استان محسن حسینی پناه در رشته پرتاب وزنه دومیدانی جانبازان و محسن ابراهیمی مربی وی و سجاد نیک پرست در رشته پرتاب وزنه کم بینایان از امیدهای مدال استان بوشهر می باشند.

همچنین بهروزیانفرد از حمایت های استاندار در مورد تیم های لیگ بکشوری که در سالهای گذشته شده است گفت:

در سال گذشته دکتر سالاری هم از نظر مالی و هم از نظر معنوی به تیم های موجود در لیگ کشور حمایت های فراوانی کرده است که بسی جای تقدیر و تشکر را دارد که در تمامی مراحل سخت و دشوار همراه  ورزش استان بوده اند

بهروزیان فرد در خصوص توسعه ورزش های آبی استان افزود: با توجه به  اینکه 937 کلیومتر مرز آبی که با خلیج فارس داریم در دهکده گردشگری جانمایی خوبی برای رشته قایقرانی راه اندازی شده است.همچنین برای ورزش های ساحلی در شهرهای ساحلی استان فضای خوبی در دست احداث می باشد.

 مدیرکل ورزش و جوانان استان در بخش عمرانی استان هم گفت: سرانه ورزش استان تا پایان دولت دهم 64 صدم متر مربع بود که این سرانه در دولت تدبیر و امید به 84 صدم متر مربع افزایش یافته است.

 بهروزیان فرد افزود:46 پروژه ناتمام  از دولت گذشته باقی مانده  که برای تکمیل این طرح نیاز به 70 میلیارد تومان بود که در این زمینه با اولویت در مرکز استان و شهرستان های صورت گرفت.

 وی اضافه کرد: تکمیل پیست تارتان مجموعه شهید بهشتی ، سکوی فلزی تماشاچی ؛ دیوار و سکوو رختکن زمین چمن شماره دو استادیوم شهید بهشتی و همچنین بهره برداری از استخر بین المللی کوثر  بود از پروژه های تکمیلی استان بوشهر بود.

 بهروزیان فرد بزرگترین مجموعه ورزشی جنوب کشور در شهرستان کنگان از مصوبات سفر مقام معظم رهبری با اعتباری بالغ بر 13 میلیارد تومان در حال تکمیل است که هفته تربیت بدنی با حضور مقام عالی وزارت به بهره  برداری می رسد.


وی اضافه کرد: استادیوم 15 هزار نفری بوشهر که عملیات اجرایی آن ازسال 84 آغازشده بود زیر70 درصد پیشرفت فیزیکی داشت که با سفر رئیس جمهور به استان بوشهر12 میلیارد به این پروژه اختصا ص یافت که 5 میلیارد سهم استان بود که سال گذشته جهت تسریع در این پروژه اختصا ص یافت و در سال95،  4 میلیارد تومان دیگراز محل اعتبارات استانی تخصیص یافته که انتظار داریم این طرح بعد از 12 سال در دهه فجرامسال تکمیل و به بهره برداری برسانیم.

 وی در پایان گفت: در هفته دولت  7 طرح ورزشی دو سالن ورزشی بوشکان و زیارت دشتستان، سالن درازی در شهرستان دشتی؛ روشنایی استادیوم کاکی ، چمن مینی فوتبال بوشکان، چمن مینی فوتبال بندر عامری تنگستان و خوابگاه ورزشکاران دیلم پروژه های هستند که در این هفته با اعتباری بالغ بر 6 میلیارد تومان به بهره برداری می رسند.

 وی اضافه کرد: همچنین  در کنار این پروزه ها کلنگ زنی سالن کشتی دیلم و استخر سر پوشیده خارگ با سرمایه گذاری 7 میلیارد تومان  صورت خواهد گرفت.