کد خبر : 1735       بازدید : 1358 تاریخ : 1395/05/26   11


:

دومین جسله ستاد ساماندهی امور جوانان استان بوشهر برگزارشد( عکس)
دومین جلسه ستادساماندهی امورجوانان با موضوع ازدواج و خانواده با حضور سر پرست معاون سیاسی اجتماعی استاندار بوشهر، مدیر کل ورزش و جوانان ، معاون فرهنگی و امور جوانان و اعضای ستاد ساماندهی پیش از ظهر امروز چهارشنبه 26 مردادماه برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر؛ دومین جلسه ستادساماندهی امورجوانان با موضوع ازدواج و خانواده با حضور سر پرست معاون سیاسی اجتماعی استاندار بوشهر، مدیر کل ورزش و جوانان ، معاون فرهنگی و امور جوانان و اعضای ستاد ساماندهی پیش از ظهر امروز چهارشنبه 26 مردادماه برگزارشد.

 مدیرکل ورزش و جوانان بوشهر در این نشست گفت با توجه به اینکه در شهریورماه امسال هفته ازدواج را پیش رو داریم می بایست برنامه متاسب با این هفته با همکاری دستگاه های اجرایی انجام شود.

احمد بهروزیانفرد افزود: استان بوشهرجزءسه استان جوان کشور است که در این زمینه این یک فرصت است و اگراز این فرصت بخوبی استفاده نشود یک تهدید خواهد بود.

وی اضافه کرد: در این زمینه دستگاه های اجرایی استان اقدامات شایسته ای انجام دهد.

 بهروزیانفرد خاطر نشان کرد: تشکیل مجمع خیر ین ازدواج ، آموزش های پیش از ازدواج و برگزاری نمایشگاه های ازدواج از مهم ترین برنامه های است که اداره کل ورزش و جوانان و ستاد ساماندهی امور جوانان انجام داده است.

 وی در پایان گفت: از سوی بانک های عامل تسهیلات خوبی در پرداخت وام ازدواج به جوانان انجام شده است.

 در ادامه این نشست تعدادی از مدیران دستگاه های اجرایی  استان به بیان برنامه هاانجام شده در امر ازدواج پرداختند.

 همچنین  سرپرست معاون سیاسی،امنیتی استاندار بوشهر در این نشست اظهارداشت: با توجه به اینکه هفته ازدواج از 13 شهریورماه امسال آغازمی شود وبه مدت یک هفته ادامه خواهد داشت دستگاه های اجرایی استان نسبت به مشارکت در این امر با ستاد ساماندهی و امور جوانان مشارکت کنند.

عباس جمشیدی افزود: تا زمانی که آموزش های پیش از ازدواج از سوی متولیان امر صورت نگیرد ازدواج موفق جوانان  امکان پذیر نیست.

وی اضافه کرد با توجه به ظرفیت های خوب خیرین می باست بصورت بهینه از این ظرفیت ها استفاده کرد.

جمشیدی خاطر نشان کرد:با توجه به اینکه آمار سن ازدواج و طلاق در استان بوشهرمطلوب نیست باید کار گروه تخصصی در این زمینه تشکیل شود که در این زمینه می توان از سازمان های مردم نهاد کمک گرفت.

 در پایان این نشست مقررشد که پیشنهادات و برنامه های دستگاه های اجرایی استان در زمینه ازدواج به ستاد ساماندهی جهت تصویب ارائه شود.